Modern Ev Dekorasyonu Örneği

Dekorasyon

Yazar:

Evler insanların çok eskilerden sığınak olarak kullandıkları daha sonraları kalmak için kullanılan şimdilerde ise bir insanın kişiliğini, zevklerini, kültürünü yansıtacak şekilde dekorasyonuna özel gösterilen yerler haline gelmiştir. Geçenlerde Türkiye ile arasında pasaport zorunluluğu kaldırılan ve sadece kimlik ile giriş yapılabilecek olan Ukrayna’nın başkenti Kiev’de terk edilmiş 141 m² bir evin nasıl baştan çok kaliteli bir şekilde dekor edildiğini göreceğiz.

Ev Nasıl Bir Dekorasyondan Geçirildi?

Ev önceden ihmal edilmiş bir yapıdaydı ve gereksiz bir çok küçük odası bulunuyordu. Ev yeniden dekor edilirken küçük gereksiz odalardan kurtulmak istenilmiş. Böylece duvarlar yıkılınca geniş ve insanın içine ferahlık veren bir alan oluşmuş. Günümüzde modern ve asil renk olarak bilinen gri rengi evin çoğu yerinde kullanılmış durumda. Salon olarak görülen kısımda köşeye konulmuş bir TV masası ve tam yanında bir şömine bulunuyor. TV masasının tam altında ise şöminede kullanılmak üzere kesilmiş odunlar bulunmaktadır ve bu da ortama çok güzel bir hava katmış durumda. Şömine arkasında ise beyaz spot ışıkları var. Ayıca TV masasının hemen üzerinde tavanda pencereler bulunuyor ve bu da geceleri yıldızları görmeyi gündüzleri ise ferah hissetmeyi sağlar. Evin mobilyaları da gayet şık seçilmiş.

tv ünitesi örneği

Mutfak ve Salon

Ev daha yeni tadilattan geçirildiği için son zamanın tüm modern dekorasyon ve tadilat tekniklerini içinde barındırıyor. Ayrıca evde evcil hayvan bakılmak istendiğinde ise geniş oyun alanı oluşturma imkanı bulunuyor. Evin genelinde gri ve tonları göze çarpıyor ve bu evin çok havalı ve modern olmasını sağlıyor. İç kısımda duvar bulunmuyor ve bu da salon ve mutfağın bir arada olmasını sağlıyor. Çatı katının kaldırılması ile de evin içi insana daralma hissinden çok özgür olma hissi veriyor. Mutfak dolaplarında da koyu gri renk seçilmiş durumda. Yemek masası çok güzel bir görünüme sahip ve mutfak ile salon arasına konulmuş durumda.

modern yemek masası

Yatak odası gereksiz her türlü şeyden arındırılmış ve kişinin rahat etmesi için her türlü detay düşünülmüş durumda. Yatak odasında da gri renk kullanılmış ve yatak ta koyu gri renkten oluşuyor. Evin çoğu yerinde ahşap rengi göze hiç gelmiyor anca banyoda ahşap rengi göze batıyor.

Daha Fazla Resim

Kaynak: http://www.dekorblog.net/terkedilmis-evden-modern-ev-dekorasyonu/

Dekorasyon kategorimizde daha fazla içerik bulabilirsiniz.

One Reply to “Modern Ev Dekorasyonu Örneği”

  1. Cok güzel bir Dekorasyon. Ellerinize saglik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.