Duvar Dekorasyonu

Duvarlar hem iç hem de dış cephelerin dekoratif olarak görünmesi için kullanılabilecek en önemli alanlardır. Duvarlar boya, duvar kağıdı, duvar saati, ayna, tablo ve çeşitli süsler ile daha dekoratif bir görünüme kavuşturulabilir. Duvarlar her ev ve her iş yerinin daha şık görünmesi için dekor edilebilecek yerlerden biridir. Duvar dekorasyonu için bu yazımızda öneriler ve çeşitli örnekler paylaşacağız. Evlerin duvarları kişileri, iş yerlerinin duvarları da firmayı yansıtan şekilde düzenlenebilir. Duvar dekorasyonu yapmak için sırasıyla bazı konuları incelemeye başlayalım.

Öncelikle duvar dekorasyonu yapmak için neleri inceleyeceğimize bakalım. Elbette ilk önce boyalara göz atacağız. Hangi renkleri tercih edebilirsiniz ve hangi renkler sizi yansıtıyor ona bakalım. Daha sonra da duvar kağıdı, duvar saati, tablo, ayna ve süslere bakacağız.

1- Boya: Hangi Renkler Tercih Edilebilir?

boya

Renkler kişilerin duyguları ve mekanların ruhlarını gözler önüne seren en önemli araçlardır. Sade bir yerde oturmak yerine renkli bir eve sahip olmak sizi yaşama sevincine kavuşturabilir ve daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Aynı şekilde sade bir iş yeri yerine renkli bir iş yeri daha iyi çalışmanızı ve işinizi daha çok sevmenizi sağlayabilir. Boya yaptırmak için de boyacı ile görüşebilirsiniz.

2- Duvar Kağıdı

duvar kağıdı

Duvar kağıdı kullanımı iyice artmış durumda. Bu da duvar kağıdı çeşitlerinin artmasını ve çok daha farklı duvar kağıtlarının yapılmasını sağlamıştır. Ev ve iş yerlerinde duvarlara her konu için çeşitli desenlerde duvar kağıdı kaplatılabilir. Taş desenli duvar kağıtları, 3d duvar kağıtları, tv arkası duvar kağıtları ve bir çok duvar kağıdı çeşitlerine göz atabilirsiniz.

3- Duvar Saati

duvar saati

Duvar saatleri çok farklı şekillerde ve boyutlarda üretilmektedirler. İstediğiniz renk, konu, boyut ve desendeki duvar saatini seçerek duvardaki iyi bir yere koyabilirsiniz. Hem zamanı öğrenmek için işlevsel olacaktır hem de güzel bir görüntü katacaktır.

4- Tablolar

tablolar

Tablolar içinde bir hikaye barındırmaktadır. İşinizi veya sizi anlatan hikayeler içeren güzel tablolar seçerek alabilirsiniz. Bu konuda bonkör olabilirsiniz çünkü bir duvarda sadece bir tablo olacak diye bir şey de yok. Yani bir çok tabloyu bir duvara koyabilirsiniz. Hatta bir duvarı tamamen tablolar ile doldurabilirsiniz.

5- Ayna

ayna

Aynalar her zaman duvar dekorasyonu için tercih edilmiş önceliklerden bir tanesidir. Bir duvarda bir tane ayna olabilir. Bu ortamı daha açık gösterebilir. Duvar dekorasyonu yaptığınız alanda bir tane büyük ayna olabilir. Ortama göre çerçeve seçimi de yapabilirsiniz.

Dekorasyon kategorimizde daha fazla içerik bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.